our_section1

Bezpieczeństwo Informacji w Pielęgniarstwie

29.10.2018 Katowice
ZOSTAŁY OSTATNIE MIEJSCA!

Koszt uczestnictwa: 95 zł/os. Możliwość REFUNDACJI KOSZTU UDZIAŁU w Konferencji dla członków Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Bezpieczeństwo Informacji w Pielęgniarstwie”, która odbędzie się 29 października 2018 r. w Katowicach. Tematyka spotkania będzie dotyczyła ochrony danych osobowych i informacji związanych ze zdrowiem pacjentów, kwestii niezwykle istotnych w pracy pielęgniarek i położnych.

Informacja medyczna stanowi bardzo ważny element w procesie leczenia dla pacjenta, osoby prowadzącej leczenie oraz placówki medycznej. Właściwe zarządzanie informacją nie tylko zmniejsza ryzyko wystąpienia incydentów (sporów) ale jest również wywiązaniem się z obowiązujących przepisów prawnych. Problematyka ta dotyczy w szczególności informacji medycznej stanowiącej wrażliwe dane osobowe pacjentów.

Podczas konferencji, pokażemy Ci m.in.:
– jakie obowiązki ciążą na pielęgniarkach i położnych jako podmiotu administrującego lub administratora danych osobowych z sektora ochrony zdrowia,
– dlaczego informacja powinna być w pielęgniarstwie szczególnie chronioną wartością,
– co się wiąże z prowadzeniem nadzoru nad ochroną danych osobowych w firmie lub organizacji,
– z jakimi trudnościami przyszło mierzyć się w związku z wdrażaniem i egzekwowaniem obowiązujących przepisów i jak przetwarzać dane osobowe zgodne z prawem,
– co zrobić, aby to człowiek był najmocniejszym ogniwem systemu bezpieczeństwa informacji.

Przeanalizujmy najczęściej popełniane błędy, których wyeliminowanie pozwoli uniknąć niepotrzebnych problemów. W trakcie spotkania odpowiemy na pytania nurtujące środowisko pielęgniarskie, tak byś miała pewność, że w przypadku jakiekolwiek kontroli Ty działasz zgodnie z wszelkimi obostrzeniami, a pacjenci w Twoich rękach mogą czuć się bezpiecznie także w zakresie ochrony danych osobowych i informacji medycznych.

ZAPISZ SIĘ

 

 

bcm1

Dla kogo?

Konferencja jest adresowana do wszystkich pielęgniarek i położnych, także prowadzących własną działalność gospodarczą, które na co dzień sprawują nad pacjentami opiekę pielęgnacyjną, jak również leczniczą, rehabilitacyjną czy diagnostyczną i których miejscem pracy są szpitale, przychodnie, ośrodki zdrowia, ośrodki rehabilitacyjne, ambulatoria, hospicja, jak również mieszkania prywatne.
Wykłady w ramach konferencji poprowadzą specjaliści z zakresu pielęgniarstwa, bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych i baz danych, przedstawiciele kancelarii prawnych.

 

ZAPISZ SIĘ

 

bcm2

Program

09.00 – 10.00 Rejestracja
10.00 10.15 Rozpoczęcie konferencji
10.15 – 11.00 Informacja w pielęgniarstwie, wartość szczególnie chroniona. Dr n. o zdr., mgr piel. Dorota Kilańska. Florencja Fundacja na rzecz upowszechniania cyfryzacji i rozwoju standardów opieki.
11.00 – 11.45 Zarządzanie bezpieczeństwem informacji. Przemysław Szczurek. TÜV NORD Polska
11.45 – 12.15 Przerwa kawowa
12.15 13.15 Wystąpienie partnerów
13.15 – 14.30 Lunch
14.30 – 15.15 Dane osobowe z RODOwodem – przetwarzanie zgodne z prawem. Mariusz Szostak, M-SEC Mariusz Szostak.
15.15 – 15.45 Przerwa kawowa
15.45 – 16.45 Rewolucja Ochrony Danych Osobowych. Ksenia Ziajska, Kancelaria Adwokacka Adwokat Ksenia Ziajska.
16.45 – 17:00 Podsumowanie / Zakończenie konferencji

Dorota Kilańska. Pielęgniarka, adiunkt UM w Łodzi, przewodnicząca Rady ds. e-Zdrowia w Pielęgniarstwie oraz wiceprzewodnicząca Rady ds. SNOMED CT w CSIOZ. Praca naukowa i realizowane projekty dotycząc zagadnień związanych z informatyzacją ochrony zdrowia, telepielęgniarstwem, interoperacyjnością zdarzeń medycznych i zintegrowaną opieką, w tym kompetencjami personelu pielęgniarskiego dla skoordynowania opieki, szczególnie w POZ.
1_5
Przemysław Szczurek. Product Manager ds. Bezpieczeństwa Informacji. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Z branżą IT związany od blisko 10 lat. Obecnie pełni funkcję Product Managera ds. Bezpieczeństwa Informacji w TUV NORD Polska, gdzie odpowiada za rozwój i sprzedaż usług związanych z normami: ISO 27001, ISO 20000, ISO 22301 oraz tematyką Ochrony Danych Osobowych. Wiedzę i doświadczenie w tym zakresie zdobywał uczestnicząc w projektach realizowanych przez jednego z integratorów systemów informatycznych. Jako trener TUV NORD i wykładowca akademicki duży nacisk stawia na świadomość kadry.
1_5
Adwokat Ksenia Ziajska prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Katowicach, świadczącą profesjonalną pomoc prawną na rzecz klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych, zapewniająca kompleksową obsługę w wyspecjalizowanych dziedzinach prawa: karnego, cywilnego, rodzinnego, pracy oraz gospodarczego. Specjalistka w zakresie prawa karnego, prawa wykroczeń, prawa karnego wykonawczego oraz prawa karnego skarbowego, co wynika z kilkuletniej praktyki zawodowej, zdobytej w trakcie studiów oraz odbywanej aplikacji adwokackiej.
1_5
Mariusz Szostak – informatyk z 20 letnim stażem pracy. Specjalista ds. audytu systemów informatycznych, certyfikowany administrator Microsoft (MCITP), specjalista ds. ochrony danych osobowych. Audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz systemów zarządzania jakością. Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunku „Inżynieria, analiza i audyt systemów informatycznych” oraz ”Ochrona danych osobowych w administracji i biznesie”. Doradca ds. ochrony danych osobowych w sektorze administracji państwowej oraz w przedsiębiorstwach prywatnych.
1_5

ZAPISZ SIĘ

bcm3

Zapewniamy

– udział w całodniowym szkoleniu
– unikatową wiedzę w zakresie bezpieczeństwa danych i informacji w pielęgniarstwie
– materiały konferencyjne
– przerwy kawowe
– lunch
– certyfikat uczestnictwa
– atrakcyjne niespodzianki

Koszt: 95 zł brutto.

Możliwość REFUNDACJI KOSZTU UDZIAŁU w Konferencji dla członków Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach.

Zgodnie z obowiązującym Regulaminem Udzielania Pomocy w Zakresie Rozwijania Kwalifikacji Zawodowych Pielęgniarek i Położnych refundacji kosztów udziału w konferencji dokonuje się na wniosek osoby zainteresowanej, złożony w terminie 3 miesięcy od zakończenia konferencji (pobierz wniosek).
Do wniosku o refundację należy dołączyć:
1) program konferencji – wyłącznie w wersji papierowej (pobierz program),
2) imienny rachunek lub fakturę VAT potwierdzające poniesienie kosztów uczestnictwa,
3) dokument potwierdzający obecność na konferencji ( kserokopia certyfikatu lub zaświadczenia wydanego przez organizatora lub kserokopia delegacji z potwierdzeniem obecności).

ZAPISZ SIĘ

 

bcm5

Miejsce spotkania

Park Hotel Diament

Sala BCE,
ul. Wita Stwosza 37
40-042 Katowice

ZAPISZ SIĘ

Partnerzy

Patron merytoryczny

Patron honorowy

Patron medialny

bcm4

MASZ PYTANIE?